Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar makapakajekurczaka

Edytowano - 12 kwietnia, 23:25

Wyjaśnienie mema:
Działo się to za panowania cesarza Nerona, w 61r., w trakcie antyrzymskiego buntu Brytów.
Po opuszczeniu Londynu namiestnik Brytanii, Gajusz Swetnoniusz Paulinus, postanowił zebrać więcej wojsk, żeby rozprawić się z buntownikami. W międzyczasie barbarzyńcy zdobyli Londyn oraz miasto Verulamium (dzisiejsze St Albans) zabijając tysiące mieszkańców. Swetoniusz Paulinus postanowił nie czekać dalej i wydać bitwę Brytom. Zebrał wszystkie (poza 2. Legionem, bo jego dowódca nie lubił Paulinusa) rzymskie legiony pozostałe w Brytanii, rzymskich oraz brytońskich ochotników oraz ok. 3000 sprzymierzonych z Rzymem Batawów (przodków Holendrów). Łącznie niecałe 10000 żołnierzy. Rzymianie i Batawowie zajęli pozycję na otoczonej z jednej strony lasem równinie przy drodze Watling Street. Dzięki temu mogli widzieć przeciwnika nie obawiając się zasadzki. Stanęli w kilku szeregach - legioniści po środku, obok nich Batawowie, a na skrzydłach kawaleria. Naprzeciw nich stanęło ok. 230000 powstańców, w tym ok. 80000 żołnierzy. Ustawili się byle jak według klanów (każdy dowodzony był przez swojego dowódcę). Byli pewni zwycięstwa, bo posiadali ośmiokrotną przewagę liczebną. Przed barbarzyńcami jechała na rydwanie wraz z córkami Budyka, królowa Icenów i przywódczyni buntu, i wygłosiła podniosłą mowę, w której stwierdziła, że planuje zwyciężyć albo umrzeć. Generał Paulinus przekazał po prostu żołnierzom praktyczne wskazówki co mają robić. Brytońscy wojownicy, którzy preferowali indywidualne starcia podczas bitew, popędzili na dobrze uzbrojonych stojących w szeregu legionistów. Początkowo Rzymianie cofali się w wąwozy i obrzucali wrogów włóczniami. Nagle legioniści utworzyli trzy kliny, którymi wbili się w barbarzyńców. W tym momencie z boku zaatakowała kawaleria i powstańcy zaczęli się wycofywać. Cofając się w tył zatrzymali się na barykadzie z wozów, za którą czekały rodziny wojowników. Zostali wtedy otoczeni i prawie wszyscy zginęli.
Bitwa na Watling Street trwała zaledwie 2 godziny i zakończyła powstanie Budyki. Zginęło w niej aż 70000 Brytów i 10000 Brytek oraz zaledwie 400 Rzymian i Batawów. Po bitwie królowa Budyka i córki popełniły samobójstwo przez wybicie trucizny. Paulinus brutalnie spacyfikował Icenów, których terytorium ograniczyło się do wsi Venta Icenorum w Norfolk.

Avatar PrequelFan

12 kwietnia, 23:47

@makapakajekurczaka: Przez minutę się zastanawiałem co to za "Budyka".
A chodzi o Boudikę.

Avatar makapakajekurczaka

14 kwietnia, 10:19

@makapakajekurczaka: Mój nowy rekord strzałek w górę

Avatar Figarus

13 kwietnia, 21:25

Virgin barbarzyńcy z bronią z brązu, biegnący bez żadnego planu vs. Chad dobrze wyposażeni, zdyscyplinowani legioniści stojący w rzęcie i czekający, aż dzikusy same się nadzieją na ich włócznie.

Avatar makapakajekurczaka

12 kwietnia, 23:26

W tytule chciałem dać "Ze względu na drastyczność tej sceny postanowiliśmy zastąpić ją materiałem poświęconym languście", ale zabrakło miejsca

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Bierę!

Już wkrótce: Wiedźmin w Lidlu

Wolę filmy o gitarach

No w sumie...

Miałem okazję się o tym przekonać

Rozgryzł to

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Dobrze uzbrojony, stojący w szeregu rzymski legionista na widok tysięcy półnagich barbarzyńców biegnących w jego stronę
(polana przy drodze Watling Streat, 61r. n.e.)