@thorin13: Sorry, jezeli Cię uraziłem, czy coś, ale się pytam, bo wydaje mi się, że nie znasz się na fechtunku. Odwrócony chwyt był bardzo skuteczny przeciwko opancerzonym przeciwnikom, szczególnie, ze środek ciężkości był blisko jelców i dzialało to jak młot bojowy. Uprzedzam pytanie, nie , nie pokaleczy sobie dłoni dopóki nie zacznie jeździć ręką po ostrzu. Nawet jak jest ostre, można trzymać gołą dłonią.
@Glisda: Dodatkowo powiem ze tamtejsze miecze były raczej od rąbania a nie do cięcia, więc tymbardziej ryzyko zacięcia się było dużo mniejsze bo rzadko miecze po takim rabaniu były ostre jak chociażby nóż kuchenny. ALE nawet gdyby to zwykle ludzie mieli jakieś tam rękawice :V
@BartoliniMg: Bo przeciwnik jest w płycie. Mieczem blachy nie przetniesz, a jak tak piźnie z jelca, to jak młot bojowy, szczególnie że środek ciężkości jest blisko jelców.
@BartoliniMg: po lewo to: tzw. half-sword, czyli technika walki w której chwyta się miecz w połowie lewą ręką by wyprowadzać silniejsze i celniejsze pchnięcia, a po prawo tzw. Mordhau, technika walki w niemieckiej szkole fechtunku w której trzyma się miecz odwrotnie i używa go jako broni obuchowej, uderzając głowicą lub jelcem.
@Jesiotr: Tak jak kolega napisał, półmiecza używano na krótkim dystansie, by zadać precyzyjne, zabójcze cięcie w nieosłonięte miejsce, a ten chwyt za ostrze i używanie jako broni obuchowej był używany w walce z opancerzonym przeciwnikiem, bo jak uderzysz jelcem, albo głowicą w hełm, to możesz ogłuszyć a nawet zabić. Nie, nie pokaleczysz sobie ręki, nawet jeżeli miecz będzie tak ostry, że będzie w stanie przeciąć papier bez problemu. Udowodnił to Skallagrim, gołą dłonią trzymał miecz będący w stanie przeciąć papier (wcześniej pokazywał!) i uderzał mocno w oponę. Ogółem polecam oglądać Skallagrima i Shadiversity, mimo, że mówią po angielsku, to można sobie włączyć napisy, a wiele rzeczy można się dowiedzieć.
@foxkitty: Pozwolę sobie skopiować wiadomość kolegi, bo nie chce mi się pisać ,, po lewo to: tzw. half-sword, czyli technika walki w której chwyta się miecz w połowie lewą ręką by wyprowadzać silniejsze i celniejsze pchnięcia, a po prawo tzw. Mordhau, technika walki w niemieckiej szkole fechtunku w której trzyma się miecz odwrotnie i używa go jako broni obuchowej, uderzając głowicą lub jelcem."
@foxkitty: Nawet bez rękawic nic mu się nie stanie. Chyba jeszcze jest specjalna technika chwytu, jak nie będzie jeździł dłonią po ostrzu to nic mu się nie stanie.
Komentarze
Odśwież28 maja 2021, 18:52
Ten wiedźmin chyba nie był za dobrym szermierzem
Odpisz
28 maja 2021, 23:15
@Glisda: Niby czemu?
Odpisz
28 maja 2021, 23:19
@thorin13: Trzyma miecz za ostrze
Odpisz
28 maja 2021, 23:22
@Glisda: No i?
Odpisz
28 maja 2021, 23:38
@Glisda: Nie znasz się na fechtunku, prawda?
Odpisz
29 maja 2021, 00:37
@thorin13: Sorry, jezeli Cię uraziłem, czy coś, ale się pytam, bo wydaje mi się, że nie znasz się na fechtunku. Odwrócony chwyt był bardzo skuteczny przeciwko opancerzonym przeciwnikom, szczególnie, ze środek ciężkości był blisko jelców i dzialało to jak młot bojowy. Uprzedzam pytanie, nie , nie pokaleczy sobie dłoni dopóki nie zacznie jeździć ręką po ostrzu. Nawet jak jest ostre, można trzymać gołą dłonią.
Odpisz
29 maja 2021, 09:03
@thorin13: O, nie wiedziałam
Odpisz
29 maja 2021, 11:26
@Glisda: Dodatkowo powiem ze tamtejsze miecze były raczej od rąbania a nie do cięcia, więc tymbardziej ryzyko zacięcia się było dużo mniejsze bo rzadko miecze po takim rabaniu były ostre jak chociażby nóż kuchenny. ALE nawet gdyby to zwykle ludzie mieli jakieś tam rękawice :V
Odpisz
29 maja 2021, 14:44
@Lekki69: Wiesz, miecz żeby był skuteczny, nie musiał być ostry jak brzytwa.
Odpisz
29 maja 2021, 16:05
@thorin13: Ale gdy jest ostry jest skuteczniejszy
Odpisz
29 maja 2021, 16:21
@Glisda: Jest ostry, ale nie musi być ostry jak brzytwa, o tym mówię.
Odpisz
29 maja 2021, 16:26
@thorin13: Trudno by było taki stan ostrza utrzymać
Odpisz
29 maja 2021, 20:11
@Glisda: gdy jest ostry niekoniecznie bo taka ostra stał jest zwykle przy tym krucha
Odpisz
27 maja 2021, 18:32
Ale, ale dlaczego trzymacie miecze za ostrze?
Odpisz
27 maja 2021, 18:58
@BartoliniMg: bo ten wiedźmin nie był dobrym szermierzem
Odpisz
27 maja 2021, 19:10
@BartoliniMg: Co ciekawe taki sposób trzymania był bardzo efektowny dla przeciwnika w zbroi, działało to poniekąd jako broń hukowa
Odpisz
27 maja 2021, 22:15
@BartoliniMg: Bo przeciwnik jest w płycie. Mieczem blachy nie przetniesz, a jak tak piźnie z jelca, to jak młot bojowy, szczególnie że środek ciężkości jest blisko jelców.
Odpisz
27 maja 2021, 22:18
@thorin13: ale on sobie palce pokaleczy jak tak będzie trzymał
Odpisz
27 maja 2021, 22:19
@Jesiotr: Nie pokaleczy.
Odpisz
27 maja 2021, 22:31
@BartoliniMg: po lewo to: tzw. half-sword, czyli technika walki w której chwyta się miecz w połowie lewą ręką by wyprowadzać silniejsze i celniejsze pchnięcia, a po prawo tzw. Mordhau, technika walki w niemieckiej szkole fechtunku w której trzyma się miecz odwrotnie i używa go jako broni obuchowej, uderzając głowicą lub jelcem.
Odpisz
27 maja 2021, 22:40
@Jesiotr: Tak jak kolega napisał, półmiecza używano na krótkim dystansie, by zadać precyzyjne, zabójcze cięcie w nieosłonięte miejsce, a ten chwyt za ostrze i używanie jako broni obuchowej był używany w walce z opancerzonym przeciwnikiem, bo jak uderzysz jelcem, albo głowicą w hełm, to możesz ogłuszyć a nawet zabić. Nie, nie pokaleczysz sobie ręki, nawet jeżeli miecz będzie tak ostry, że będzie w stanie przeciąć papier bez problemu. Udowodnił to Skallagrim, gołą dłonią trzymał miecz będący w stanie przeciąć papier (wcześniej pokazywał!) i uderzał mocno w oponę. Ogółem polecam oglądać Skallagrima i Shadiversity, mimo, że mówią po angielsku, to można sobie włączyć napisy, a wiele rzeczy można się dowiedzieć.
Odpisz
28 maja 2021, 18:09
@Glonk: obuchowa chyba a nie hukowa.
Odpisz
28 maja 2021, 18:24
@Mongo_Gaming: Rzeczywiście, dzięki za poprawę, w porównaniu do kolegów powyżej jestem w tym zielony
Odpisz
27 maja 2021, 18:42
czemu? czemu on tak trzyma ten miecz?
Odpisz
27 maja 2021, 22:26
@foxkitty: Kto? Ten z półmieczem, czy odwróconym chwytem?
Odpisz
27 maja 2021, 22:51
@foxkitty: Pozwolę sobie skopiować wiadomość kolegi, bo nie chce mi się pisać ,, po lewo to: tzw. half-sword, czyli technika walki w której chwyta się miecz w połowie lewą ręką by wyprowadzać silniejsze i celniejsze pchnięcia, a po prawo tzw. Mordhau, technika walki w niemieckiej szkole fechtunku w której trzyma się miecz odwrotnie i używa go jako broni obuchowej, uderzając głowicą lub jelcem."
Odpisz
28 maja 2021, 07:57
@thorin13: (mówię o tym na prawo) ale że bez żadnych rękawic?
Odpisz
28 maja 2021, 08:35
@foxkitty: Nawet bez rękawic nic mu się nie stanie. Chyba jeszcze jest specjalna technika chwytu, jak nie będzie jeździł dłonią po ostrzu to nic mu się nie stanie.
Odpisz
27 maja 2021, 19:11
Ten gość w zbroi trzyma tak miecz aby łatwiej było trawić przeciwnika.
Odpisz
27 maja 2021, 22:41
Łatwiej wtedy wepchnąć miecz między płytę.
Odpisz
27 maja 2021, 18:06
3 wiedzmin 3 najlepszy 3
Odpisz
27 maja 2021, 18:32
3
Odpisz
27 maja 2021, 18:14
Odpisz
27 maja 2021, 18:01
Wiedźmin 3 <3
Odpisz
27 maja 2021, 18:03
3 = 3
Odpisz
27 maja 2021, 18:05
@KufelMleka: Udowodnij!
Odpisz
27 maja 2021, 18:07
Jak się czuję gdy na lekcji matematyki muszę udowodnić coś co każdy debil zrozumie:
Odpisz
27 maja 2021, 18:11
3 = 3
Odpisz