Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Towarzysz777

11 czerwca 2025, 11:37

@Konto usunięte: Czy ty się słyszysz

Na butelkach piwa 0% dosłownie jest oznaczenie 18+ i to nie jest PEGI tylko prawna regulacja, piwa 0% też nie można wziąć bez dowodu

Avatar
Konto usunięte

30 września 2021, 15:55

To na cholerę pytała jak wie że nie ma. Równie głupie jak proszenie o dowód żeby kupić piwo bezalkoholowe.

Avatar Myszkapl

30 września 2021, 16:04

Nwm, ale mnie kiedyś zapytała, gdy kupowałam bezalkoholowe, a ja na to że dlaczego, a ona, że takie przepisy ją obowiązują, no to ok, pokazałam

Avatar
Konto usunięte

30 września 2021, 16:23

@Myszkapl: No wiem, samemu miałem takie przypadki, ale co ciekawe prawo jest po stronie klienta i można nawet wezwać policję z tego powodu. Co w sumie jest zrozumiałe, bo nawet niektóre produkty spożywcze mają większą zawartość alkoholu niż piwo bezalkoholowe. A tu bonus dla ciekawych:
https://bezprawnik.pl/piwo-bezalkoholowe-a-prosba-o-dowod/

Avatar HHH44

30 września 2021, 16:32

Problemem jest nazwa napoju czyli Piwo, póki piwo 0% ma w nazwie piwo to nie może zostać sprzedane osobie poniżej 18 roku życia, inaczej jest jeśli nazwa wskazuje Napój 0% i nie posiada w nazwie lub opisie słowa piwo.
Gdyby doszło do sprzedaży 0% piwa i zauważyłby to kontroler z urzędu to:
Kasjer dostaje grzywnę
Sklep traci koncesję na sprzedaż alkoholu

Avatar
Konto usunięte

30 września 2021, 16:50

@HHH44: Co. Pierwsze słyszę żeby w ustawie było zabronione słowo piwo. Masz np kęski piwne i co wtedy? W ustawie z tego co kojarzę jest wspomniane o napojach z ustaloną procentowo zawartością alkoholu. Wszystko inne jak jest wystawione w sklepie to masz obowiązek sprzedaży dowolnej osobie.

Avatar
kroganin

30 września 2021, 17:54

@HHH44: Gówno prawda. Po prostu piwo bezalkoholowe wciąż zawiera alkohol, tylko w dużo mniejszej ilości.

Avatar
kroganin

30 września 2021, 17:56

Zabawne, że do piccolo też musisz miec dowodów.

Avatar
Konto usunięte

30 września 2021, 18:20

Dowód do kupowania Picolo to już absolutnie niedopuszczalne zachowanie sklepu i tam nie miałbym żadnych hamulców moralnych żeby wezwać policję jak właściciel/kierownik odmówi sprzedaży. A to że piwo bezalkoholowe ma małą zawartość alkoholu to nieważne bo dopiero po przekroczeniu 0,5% podlega w ustawie jako napój alkoholowy. Kefir ma więcej niż piwo bezalkoholowe.

Avatar HHH44

30 września 2021, 19:37

Jako pracownik sklepu wiem co mówią nam urzędnicy z urzędu miasta podczas kontroli.
Trafiła nam się raz kontrola przez podstawioną osobę nieletnią, która kupowała bezalkoholowe piwko i dostaliśmy grzywnę i upomnienie oraz informację o tym że piwo bez alkoholu jeśli posiada nazwę PIWO nie może być sprzedane dla nieletniej osoby.

Avatar
Konto usunięte

30 września 2021, 20:01

@HHH44: No to fajnych masz urzędników jak wam każą łamać prawo. Ustawowo to nie jest alkohol i koniec dyskusji. Grzywnę możesz dostać jak nie sprzedasz bezalkoholowego, a nie jak go sprzedasz. I żadne zdanie agencji PARPA ani urzędników miasta tego nie zmieni.

Avatar Dehit

4 października 2021, 12:48

Tyle że napoje do 0.5% alkoholu są prawnie uważane za bezalkoholowe

Avatar DerpF1

4 lipca 2022, 09:19

@Dehit: Sąd przyznał rację nikomu. Dziękuję, dobranoc.

Avatar Schabowy_nie_mielony

4 października 2021, 16:49

4K

Avatar ArikaLightCrystal

3 października 2021, 23:25

Avatar welpa44

4 października 2021, 01:05

@ArikaLightCrystal: Radze kupić nowe okulary

Avatar Moje_Rysunki12

4 października 2021, 00:33

Stare, było

Avatar Nikodem8378

30 września 2021, 16:16

XRDDDD hmm nowy rodzaj xd albo xd ewoluowało

Avatar Przemek572

3 października 2021, 20:07

@Nikodem8378: ewentualnie literówka, ale nwm

Avatar Kubson08

4 października 2021, 00:29

@Nikodem8378: albo XDDDDS

Avatar
Konto usunięte

3 października 2021, 20:11

Kisne

Avatar Spider007

3 października 2021, 21:14

[_] masz tu słój

Avatar
Konto usunięte

3 października 2021, 21:24

@Spider007: dziękować

Avatar Kubson08

4 października 2021, 00:28

tylko nie siadaj...

Avatar Schabowy_nie_mielony

30 września 2021, 20:11

4K

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar wuj3456
Dodane przez: wuj3456

Nigdy na to nie wpadną

Przerwa na herbatkę

Fajnie że odpowiedzieli

Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki

Niegrzeczny Oskarek

To się nie może nie udać

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka