Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar IkarAviator

5 listopada 2022, 08:39

Kazali zostawić plecaki, ale ja swój wziąłem. To było gimnazjum. Na zewnątrz dostałem od nauczycielki opierdziel "a co gdyby zajął się ogniem?"
to bym wyrzucił. Lol
Była to próba, a po niej mogliśmy iść do domu. Wszyscy zaczęli pchać się do szkoły, duży ścisk. Ja po prostu sobie poszedłem

Avatar Baturaj

Edytowano - 3 listopada 2022, 10:14

I to jest właśnie problem, bo w takich sytuacjach giną ludzie.
Widzę te wszystkie memy tego rodzaju i za każdym razem przypomina mi się sytuacja, kiedy na jakimś stadionie kilkanaście lat temu wybuchła panika, bo ludzie myśleli że jest jakieś poważne zagrożenie typu bomba, i mimo że mówiono, żeby spokojnie skierować się do wyjść, wszyscy pobiegli jak bydło, tłocząc się i przepychając, przez co KILKADZIESIĄT osób zginęło stratowanych na śmierć.

Dlatego zrozumcie, ludzie: te procedury ze spokojnym wychodzeniem istnieją nie bez powodu. Dlatego patrząc racjonalnie, wszystkie te memy, krytykujące te procedury i nauczycielki spokojnie prowadzące ludzi do wyjścia, nie mają racji.

Chyba że lubicie kiedy wasza czaszka jest miażdżona tysiącami stóp.

Avatar piotrkacz

3 listopada 2022, 11:57

@Baturaj: moim zdaniem powinna być odgórna informacja, że w losowym momencie na jakimś obiekcie może być przeprowadzona próbna ewakuacja, a wiedzieć o niej powinna tylko obsługa
I nagłaśnianie przypadków takich udanych próbnych ewakuacji, tutaj niewiedza, że coś się dzieje, że to może jedynie kolejna próba, powinna pomóc zapanować i spowodować większy spokój

A tych co nie zareagują na taką próbną pociągać do odpowiedzialności prawnej, aby wszyscy reagowali

Moim zdaniem byłoby to skuteczne i lepsze od systemu panującego obecnie

Avatar tata113m

4 listopada 2022, 01:31

@Baturaj: akurat nas uczyli alternatywnych dróg ucieczki, jak na przykład okno na parterze

Avatar Zjarany92

4 listopada 2022, 02:27

@tata113m: Uczyli o tych drogach zapewne tylko i wyłącznie wtedy jak by pożar lub inne niebezpieczeństwo odcięło drogę do wyjścia ewakuacyjnego.

Avatar tata113m

4 listopada 2022, 09:29

@Zjarany92: oczywiście, że tak

Avatar Wojtassss

3 listopada 2022, 16:58

Rel

Avatar Archiwator

3 listopada 2022, 16:25

U mnie w szkole były próbne ewakuacje i dużo fałszywych alarmów, ale było takie zdarzenie, podczas którego nie zawyła syrena, ale sekretariat i dyrekcja chodziła i przeprowadzała ewakuację. Okazało się, że był wyciek gazu. Kierownikiem ewakuacji był gościu z pogotowia gazowego, a że wtedy był wf i zima na minusie, to pozwolił nam wrócić do szatni i wziąć cieplejsze ubrania. Przyjechały 4 zastępy PSP. Ewakuacja przebiegła sprawnie i bezpiecznie zajęło to łącznie jakieś 4 minuty. Później poszliśmy schronić się w kościele, ci co nie mieli transportu, mieli podstawione autokary. Najlepszy plus, że plecaki zostały w szkole i ogromnego zadania z matmy nie było, a po powrocie do domu można było obejrzeć bajki ;)

Avatar KacperSyta

3 listopada 2022, 16:18

Ja już mam zaklepany krzak do skakania na niego

Avatar Maly_modelarz15

3 listopada 2022, 13:55

raz mieliśmy w podstawówce takie ćwiczenia, a równo tydzień później wybuchł dość spory pożar. Rzeczywiście wszystko zadziałało jak na ćwiczeniach, tylko dyrektorka musiała wracać i odszukać takiego typa którego natura obdarzyła unikatową liczbą chromosomów.

Avatar DiabVCH

28 października 2022, 23:24

Nie wiem jaki jej sens robienia próbnych ewakuacji informując o tym wszystkich wcześniej. Każdy i tak ma wtedy na to wywalone. Jedynie ze względu na bezpieczeństwo ale potem jak naprawdę by coś się stało to byłby tylko większy gnój.

Avatar Przemek572

3 listopada 2022, 09:01

@DiabVCH: tak naprawdę to poinformowani powinni być tylko nauczyciele, ale tym z kolei nie chce się ogarniać dzieciaków więc o wszystkim im mówią

Avatar piotrkacz

3 listopada 2022, 11:51

@Przemek572: według mnie nauczyciel też nie powinni być o tym informowani
Tylko dyrekcja i straż pożarna
Jako powód mojego zdania podam przykład kiedy moi rodzice uczyli

Włączył się alarm, który nie był zapowiedziany, ze szkoły wyszły maksymalnie 3 klasy (na około 20), reszta została w salach
Okazalo na szczęście, że włączył się przez przypadek, ale nie zapowiedziany, to tylko mały odsetek zareagował, bo zawsze był zapowiadany, a dyrekcja pochwaliła jeszcze tych co w salach zostali

Dlatego moim zdaniem przy ćwiczeniu takich sytuacji wiedzieć powinny tylko te osoby które muszą

1.Zapobiegłoby to panice przy prawdziwym zagrożeniu, bo każdy myślałby że to kolejna próba,
2. wszyscy reagowaliby na niezapowiedziany, a nie tylko pewien procent

Avatar Endev

3 listopada 2022, 10:38

Widzę że @Baturaj już nakreślił mój główny punkt widzenia, ale i tak dopiszę coś od siebie. Najczęściej ewakuacja jest z powodu pożarów, a te rzadko kiedy w pół minuty odcinają drogi ewakuacyjne, więc spokojna ewakuacja ma jak najbardziej sens bo wszyscy wyjdą i nikt nie zostanie rozdeptany przez głupi szalony motłoch.

Avatar Exzit1

Edytowano - 29 października 2022, 13:50

Na logikę to tak by było, ale miałem kiedyś ewakuację i wszyscy myśleli że to ćwiczenia i był spokój. Dopiero potem powiedziano nam że niby ktoś podłożył bombę i pozwolili nam iść do domów.

Avatar korobov

28 października 2022, 22:14

Tymczasem moja szkoła z kratami w oknach:
-...My pilnujemy ***tylko***, by nikt sie nie dostał i tyle.

Avatar mont111

28 października 2022, 21:25

Wszyscy by uciekali ja bydło, a jak coś się pali to nie jest tak, że nagle wszystko staje w płomieniach ogień by był pewnie tylko w jednej sali i to nie jakiś duży np. paląca się ławka, a ludzie by się pozabijali tratując się lub skacząc z okna.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

To będzie epicki sufit

Krejza

Po jakimś czasie miałbyś całe grono przyjaciół

Rel?

Trudno zachować powagę

Kochany kiciuś

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Co uczniowie robią kiedy są ćwiczenia ewakuacji w szkole:
*wyjście w parach, powolutku, zamykanie drzwi, Patrzenie na znaki*
Co każdy by robił gdyby wybuchł pożar: