Tak, bo wszystkie tradycje pochodzą od katolickiego kościoła, jak topienie słowiańskiej bogini zimy Marzanny w pierwszy dzień wiosny, lub przewidywanie przysłości w "andrzejki" pomimo, że wiara chrześcijańska zabrania prób przewidywania boskiego planu, pfft. Naiwności wśród ludu jak lodu zimą a pogańskie tradycje trwają nieważne co kosciół powie lub jakim świętym przykryje
@Erenea: Moj ulubiony fikołek KK to stanowisko że przebieranie sie za duszka w listopadzie to zagrożenie duchowe i okultyzm ale przebieranie sie za szatana, śmierć i Heroda miesiąc pozniej to już prawilne jasełka. Cream de la cream to kupczenie cukierkami ze zwierzęcym totemem Turonia. 100% legit
Nigdy nie wiesz czy to bajt czy nie bo 99% wierzących to ameby jeśli chodzi o znajomość realiów kulturowych czy historycznych Judei w 7 roku naszej ery.
Komentarze
Odśwież1 stycznia, 03:23
Tak, bo wszystkie tradycje pochodzą od katolickiego kościoła, jak topienie słowiańskiej bogini zimy Marzanny w pierwszy dzień wiosny, lub przewidywanie przysłości w "andrzejki" pomimo, że wiara chrześcijańska zabrania prób przewidywania boskiego planu, pfft. Naiwności wśród ludu jak lodu zimą a pogańskie tradycje trwają nieważne co kosciół powie lub jakim świętym przykryje
Odpisz
Edytowano - 5 stycznia, 07:32
@Erenea: Moj ulubiony fikołek KK to stanowisko że przebieranie sie za duszka w listopadzie to zagrożenie duchowe i okultyzm ale przebieranie sie za szatana, śmierć i Heroda miesiąc pozniej to już prawilne jasełka. Cream de la cream to kupczenie cukierkami ze zwierzęcym totemem Turonia. 100% legit
Odpisz
5 stycznia, 07:30
Nigdy nie wiesz czy to bajt czy nie bo 99% wierzących to ameby jeśli chodzi o znajomość realiów kulturowych czy historycznych Judei w 7 roku naszej ery.
Odpisz
2 stycznia, 00:10
Dobra ryba smakuje jak morze
Karp smakuje jak dno morza
Odpisz
4 stycznia, 23:17
@Anantashesha: morze to morze
Odpisz
1 stycznia, 10:25
Jezus był Polakiem!
Odpisz
1 stycznia, 02:23
Ale Jezus z rodziną obchodzili Wielkanoc, co nie?
Odpisz
31 grudnia 2025, 20:57
Ja nie jem karpia, bo smakuje jak muł rzeczny
Tak, wiem, #nbc
Odpisz
31 grudnia 2025, 18:45
Wmówienie ludziom, że karp to świąteczna tradycja to największe osiągnięcie propagandy PRL
Odpisz
31 grudnia 2025, 15:33
Ja za takie teksty nie pojawiam się na święta w rodzimym domu.
Odpisz
31 grudnia 2025, 15:11
Ja kultywuję dorsza i łososia, bo wierzę w słońce i tradycyjnie spożywam dorsza i łososia.
Odpisz