Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Tajdeus

29 maja, 08:24

Cała ta szara narracja "Jedi to egoiści mający brud za uszami i zasługujący na upadek" zepsuła Gwiezdne Wojny, zmieńcie moje zdanie

Avatar Baturaj

31 maja, 14:01

@Tajdeus: Zgadzam się, że takie spojrzenie jest słabe. Również się z nim nie zgadzam.

Avatar PuyoPuyo

28 maja, 19:37

gdyby tylko instniała jakaś zbalansowana strona
taka która zachowa odcienie szarości

Avatar Baturaj

Edytowano - 28 maja, 23:21

@PuyoPuyo: Szarzy Jedi to tylko inny rodzaj Sithów ;) Równowaga w Mocy jest synonimem Jasnej Strony, natomiast Ciemna Strona jest tym, co równowagę zaburza. Oto jest pierwotny zamysł George'a Lucasa na równowagę w Mocy.

Pomysł na to, żeby był jakiś "środek" pojawił się dopiero po wyjściu gier KOTOR i nie jest zbyt sensowny. To Jasna Strona jest równowagą. Ciemna jest jej brakiem. Zatem Szarzy Jedi to po prostu trochę łagodniejsi Sithowie, nic więcej.

Poniżej masz prawdziwy kodeks Szarych Jedi ;P

Avatar niggiddu

29 maja, 10:29

@Baturaj: dosłownie jak taoistyczne jin jang - dobro nie jest "jasne" a zło "ciemne", tylko dobra jest równowaga przeciwstawnych elementów, a zły jest brak równowagi. Nie ma dodatkowej równowagi między równowagą i chaosem, to tylko tłumaczenie ludzi skrycie dążących do chaosu ;p

Avatar Baturaj

31 maja, 13:59

@niggiddu: Też nie do końca, bo w Gwiezdnych Wojnach akurat da się zauważyć, że Jasna Strona dąży do dobra, a Ciemna do zła.
Równowaga w Mocy (czyli Jasna Strona) przejawia się porządkiem, spokojem i harmonią - dlatego ludzie dbający o tę Równowagę (czyli o Jasną Stronę) skupiają się na bezinteresownej pomocy innym w niebezpieczeństwach oraz w utrzymywaniu pokoju i dobroci.
Brak równowagi (czyli Ciemna Strona) przejawia się egoistycznym dążeniem do swoich celów, z pominięciem potrzeb innych istot - dlatego ludzie wyznający filozofię dowolnego używania Mocy do swoich celów (czyli filozofię Ciemnej Strony) skupiają się tylko na sobie, po drodze raniąc innych i niszcząc pokój.

Avatar pieczarki

29 maja, 10:13

Ale ten sith jest spooky

Avatar Kot2137

29 maja, 09:32

No tak to wsm wygląda, trudno się nie zgodzić. Najbardzije mnie ciekawi sprawa rozkazu 66, jak Palpatinowi udało się wszystko ukryć

Avatar kokomando

28 maja, 15:14

No dobra, tylko czemu on wygląda jak yoda?

Avatar CzlowiekMaupa

28 maja, 18:38

@kokomando: chcesz powiedzieć że ktoś z jego rasy nie może być sithem mimo że jego gatunek jest najbardziej podatny na moc i każdy z nich to świętoszek?

Avatar starmagedon

28 maja, 18:58

@kokomando: Yoda był sithem. Zobacz jak za wszelką cenę stara się opóźnić działania zakonu jedi, aby sithowie mieli więcej czasu na realizację swoich planów.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Baturaj
Dodane przez: Baturaj

Najpierw łyczek dla kurażu

Trochę to nie fair wobec pozostałych

Ch-chesz wyparować...?

Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki

Dobrze czasem się oderwać

Nie idź!

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka