Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
Konto usunięte

24 czerwca 2016, 18:03

To akurat problemem nie jest. Problemem jest to, że nacjonaliści wyżej stawiają dobro jakiejś grupy ludzi nad dobro jednostki.

Avatar FD_God

25 czerwca 2016, 00:04

Przede wszystkim nacjonaliści stawiają lub powinni stawać na dobro osób w tym kraju zamiast pierw zajmować się nie swoimi problemami.

Avatar ScOOrK

25 czerwca 2016, 03:21

To nie jest problem, to w zależności od momentu historycznego Honor, Poświęcenie lub bohaterstwo, a stawianie dobra jednostki ponad dobro ogółu? Hmmm, to chyba kolaboracja, zdrada, lub tchórzostwo. No chyba że taka osoba dostaje za to pieniądze od innego kraju, w takim wypadku jest po prostu sprzedawczykiem i zdrajcą, który w najlepszym wypadku zasługuje na karę więzienia /karę śmierci w przypadku wojny...

Avatar
Konto usunięte

25 czerwca 2016, 08:58

@ScOOrK: Jeżeli wierzysz w kolektyw to proszę bardzo: zbierz sobie innych kolektywistów i życie jako jeden organizm. Mi tam wystarczy ja sam. I działam honorowo we własnym zakresie z własnej chęci.
A nacjonaliści owszem stawiają dobro narodu i uważaja, że jest to honorowe, ale:
1. Zmuszają do tego myślenia innych, a jak ktoś sie z nimi nie zgadza to nazywają go sprzedawczykami i zdrajcami, a w niektórych przypadkach ich zabijają. Jeżeli tak ma wyglądać ten słynny nacjonalistyczny honor, to mam nadzieję, że ludzie nigdy nie powrócą do takich strasznych idei.
2. Nie biorą pod uwagę tego, że inni mogą mieć inną koncepcję życia i nie identyfikować sie z tą grupką nacjonalistów, a oni i tak beda decydować za tę osobę co jest dla niego lepsze.
3. W takich dużych grupach zanika społeczeństwo i to co nas od siebie odróżnia, bo wszyscy są sprowadzani do jednego poziomu myślenia.

To co w twoich oczach jest bohaterstwem w oczach innego jest bezlitosnym terrorem. A to, że uważasz dobro jednostki za złą ideę oznacza, że po prostu nie szanujesz wolności i z chęcią oddasz się wchłonięciu w bezkształtną masę.

Avatar ScOOrK

3 lipca 2016, 01:56

Ok. Zbiorę sobie innych kolektywistów, zorganizujemy się i nazwiemy tak powstały twór PAŃSTWEM a potem będziemy z niego dumni. Ustanowimy prawa i obowiązki każdego kto chce żyć i mieszkać na terenie naszego Państwa i będziemy dbać o dobro naszych dzieci i wychowywać je tak żeby one o nas pamiętały, a jeśli ktoś napadnie na naszą ojczyznę będziemy jej bronić, nawet za cenę życia. A nie... czekaj... to już przecież jest.
Z drugiej strony skoro zależy Ci na wolności jednostki to jesteś sam. SAM. Bo skoro nigdy nikomu nie pomagasz to nie możesz liczyć na pomoc, a jeśli sądzisz że ktoś się nad tobą zlituje to zmień lekarstwa. Nie ma jednostki. Nigdy nie było. Zawsze miałeś kogoś kto się tobą zajmował, rodziców, nauczycieli, lekarzy, policjantów, strażaków i ramy moralne oraz prawne które nad tobą czuwają, a jeśli by ich brakło, to zginąłbyś pierwszego dnia, bo nie potrafisz dostrzec rzeczywistości i żyjesz w ułudzie.

Avatar Phantom_of_the_Opera

24 czerwca 2016, 18:07

Zgadza się, ale nie mylmy nacjonalizmu z patriotyzmem, z czym już kilkukrotnie się spotkałem.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (21)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (21)
Avatar Phantom_of_the_Opera

30 czerwca 2016, 19:43

@darcus: Nie. To Twoje pytanie nic nie wnosiło. Ale dobrze, chcesz poparcia mojej tezy, że nie zrobisz z 7 miliardów ludzi kosmopolitów? Proszę bardzo - nawet w obrębie jednego kraju (które są przecież mniej liczne) ludzie mają różne poglądy. Żeby wszystkich przestawić na jeden tor myślenia, trzebaby było chyba, jak na filmach science-fiction, powpinać im chipy do mózgów.

Avatar darcus

1 lipca 2016, 05:51

@Phantom_of_the_Opera: Więc jest to możliwe. Trudne - ale możliwe.

Avatar Mnich1

26 czerwca 2016, 03:23

Dlatego powinniśmy dodać do kosmopolityzmu byśmy mieli jedną flagę ludzkości i potem mogli swobodnie się rozwijać, nawet jeśli byłoby to oblane ofiarami nacjonalizmu. Żeby się rozwijać musimy się pozbyć myślenia o naszej narodowości lecz dążyć do jedności. Pomyślicie ile może człowiek dokonać gdyby te cholerne pieniądze nie dawać na armie tylko na naukę i rozwijanie się, świat byłby wspaniałym miejscem gdzie nauka by dominowała przez co by mogła tworzyć rzeczy których nawet nie śnimy.

Avatar SteelFoxi

Edytowano - 24 czerwca 2016, 18:12

Z czego można być dumnym, nie mając z tym zupełnie nic wspólnego (poważnie pytam)?

Avatar darcus

24 czerwca 2016, 19:41

@SteelFoxi: Z faktu urodzenia w jakimś kraju na przykład...

Avatar ScOOrK

25 czerwca 2016, 03:29

@SteelFoxi: Z rodziców, dziadków/pradziadków i wszystkich przodków, którzy oddali życie, zdrowie i wolność na przestrzeni ostatnich dziesiątek i setek lat, byś mógł mówić i pisać po Polsku.

Avatar Aracz

25 czerwca 2016, 19:56

@ScOOrK: zawsze można też z piłkarzy, czy osiągnięć innych sportowców :V Można też być dumnym z sąsiada, że przesiadł się z dmuchawy do liści na miotłę i nie budzi już pół osiedla o 6 rano.

Avatar Fox__

24 czerwca 2016, 18:05

Czy jest ktoś jeszcze na sali kto nie ma nic do takich Niemców, Austriaków czy Rosjan?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Chuckie

25 czerwca 2016, 08:05

@Fox__: *podnosi rękę*

Avatar FD_God

25 czerwca 2016, 11:32

@Fox__: Do Rosjan to tylko to, że mają sku*wiały naród w grach.

Avatar
bar2353441

25 czerwca 2016, 10:44

Jak można mówic że nacjonalizm to zło?Przeciez nacjonaliści oddali by w każdej chwili życie za ojczyznę a nie jak większość hejterów.Nacjonaliści pamiętają równiez o przodkach którzy zgineli abyśmy mogli życ w wolnym kraju.Więc do wszystkich hejterów:gdyby nie nacjonaliści nie żyli byśmy w wolnym kraju tylko w niewoli.

Avatar MrPawiXpl

25 czerwca 2016, 09:08

Każda skrajna postawa jest zła, ale nacjonalizm w zwykłej postaci jest chyna niegroźny.

Avatar Chuckie

25 czerwca 2016, 08:08

Niech zgadnę... każdy szukał na mapie najpierw Polski?

Avatar patts

25 czerwca 2016, 08:44

@Chuckie: nie.

Avatar ScOOrK

25 czerwca 2016, 03:13

Nacjonalizm to stawianie wyżej ludzi, którzy są (lub byli) Twoimi przodkami, nad potomków tych, z którymi Twoi przodkowie walczyli. Nacjonaliści nie nawołują do nienawiści wobec Niemców, tylko dlatego że są Niemcami, do Rosjan tylko dlatego że są Rosjanami. Nacjonaliści potrafią się dogadać z innymi ludźmi (przykładem są tu Węgry gdzie nacjonaliści dogadują się z nacjonalistami Polskimi bez problemów). A nie zwracanie uwagi na historię własnego kraju, narodu i przodków to ignorancja i kretynizm.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 24 czerwca 2016, 23:14

Zacytuję wiki: "Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu".
I kolejny fragment: "Postawa nacjonalistyczna nie jest autonomiczną i kompletną ideologią, lecz zbiorem kilku zasad, które mogą być wyznawane przez różne odmiany prawicy lub lewicy".
Toteż dla każdego nacjonalizm będzie subiektywnie znaczył co innego. Ergo. Nacjonalizm powiązany jest z darwinizmem. To co łączy nas, naszych przodków oraz naszych potomków to wspólne DNA. Dla mnie nacjonalizm to postawa, która pozwala przetrwać naszym genom. Postawa, której duma z pochodzenia i osiągnięć przodków jest jedynie czynnikiem spajającym naród by mógł działać we wspólnocie. Głównym celem nacjonalizmu jest dbanie o dobro własnego narodu i jego przyszłych pokoleń. Nacjonalizm nie zakłada nienawiści do innych narodów gdyż to prowadzi do wojen i nie służy przetrwaniu genów. Nacjonalizm to czysty pragmatyzm. A nienawiść przejawia się głównie w różnych formach socjalizmu. Moim zdaniem nacjonalizm to najzdrowsza postawa społeczna stawiająca na przetrwanie genetyczne własnego narodu.

Avatar YourPoison

24 czerwca 2016, 22:44

a lewactwo służy do uwielbiania tych co najchętniej by cie zabili przez to że nie jesteś jak oni

Avatar komixx102

24 czerwca 2016, 21:39

Nacjonalizm (taaa) w górę ręce kto jest z nami...

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 24 czerwca 2016, 22:34

@komixx102: 5 2 dębięc feat ascetoxolix To my polacy. Uwielbiam ta piosenke :D

Avatar Krzyniu

Edytowano - 24 czerwca 2016, 20:47

A Grenlandia to flagi nie ma?! NACJONALISTO

Avatar erykhim44

24 czerwca 2016, 20:17

JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA KIEDY RUSCY MUSZOM UMRZERAĆ!

Avatar Polska_z4smazka

24 czerwca 2016, 19:36

Przynajmniej nacjonalizm a nie patriotyzm... Dobra zmiana w akcji xD

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Niestety tak jest

Szach-mat

Synu, to interwencja

Wszystko jasne

Jeszcze jej kasy dorzucił na porządny

No i umarł

Ale jak to droższe od gry?

No ale tak na serio nie wiem

Brawo!

Przynajmniej mleko jest

Nie drażnij rozgwiazdy

Spryciarz

Hmmm...

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka