Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Iluvatar

7 listopada 2015, 19:47

Jeśli chodzi o wzór z czasem to niejako potwierdza on ,że w uproszczeniu: Rakietą nie da się rozpędzić do prędkości większej od światła bo to by oznaczało że rakieta w pewnej chwili musiała by mieć prędkość światła, a wtedy uzyskujemy dzielnie przez 0 czyli niewykonalne ( V rakiety byłaby równa V światła. Podzielenie przez siebie kwadratów takich samych wartości daje 1. 1-1=0)

Avatar Iluvatar

3 czerwca 2016, 22:45

@Iluvatar: Coś popierdzieliłem przy poruszaniu się z prędkością światła T'=0 co ciężko interpretować. Bo wtedy co? Z jaką prędkością się poruszamy V=s/t a t=0, czyli że co? przy poruszaniu się z prędkością światła nie poruszamy się wcale czy jesteśmy w każdym miejcu we wszechświecie?

Avatar Pawello20102

21 stycznia 2013, 17:40

Opis przedostatniego wzoru jest trochę błędny, ponieważ w czasoprzestrzeni zawsze istnieje "ślad" istnienia jakiegokolwiek bytu (konsekwencja reguły zachowania maso-energii Wszechświata). Stąd można wywnioskować, że ślad informacji musi znajdować się gdzieś na granicy wszechświata lub na "powierzchni" czarnej dziury, lub może być zamieniona w czystą energię i wypromieniowana poza czarną dziurę (poza horyzont zdarzeń, co może być możliwe, gdyż standardowe prawa fizyki czarnych dziur nie dotyczą)

Avatar kolkav5

21 stycznia 2013, 19:07

@Pawello20102: Tak dokładnie to nie wiadomo co się stanie jak się wpadnie do czarnej dziury.
Są różne teorie ale żadnej nie potwierdzono.

Avatar shark2199

20 lutego 2013, 15:31

@kolkav5: Promieniowanie Hawkinga? :P

Avatar mikulek04

21 stycznia 2013, 19:06

piszcie dalej, chętnie poczytam ;)

Avatar Takita6

21 stycznia 2013, 18:18

i tak nie lubię Fizyki

Avatar
Konto usunięte

21 stycznia 2013, 17:34

Fizyko umrzyj!

Avatar
Konto usunięte

11 stycznia 2013, 18:13

Co do czarnej dziury, tak naprawde czarna gwiazda (nie ma to nic wspólnego z dziurą) - jej nazwa czarna pochodzi od tego, że ma tak silną grawitację, iż przyciąga nawet światło, które nie jest w stanie wrócić. Więc wygląda na czarną... za tą "barierą" podobno wygląda normalnie. Jednakże nikt tego nie sprawdzi, gdyż nie ma prędkości większej od prędkości światła (udowodnione naukowo), więc nic i nikt nie wróci stamtąd. Natomiast wiadomo, iż czarna dziura pomimo przyciągania nie niszczy wszystkiego... Chociaż...

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (15)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (15)
Avatar shark2199

21 stycznia 2013, 15:22

@Owidiusz: Czarne dziury JUŻ "znikają", dla ścisłości.

Avatar Paulius

21 stycznia 2013, 17:19

chciało ci się to pisać? wiesz ja bym to nawet mógł przeczytać, ale dopiero po streszczeniu...

Avatar manfred004

21 stycznia 2013, 12:47

Czy tylko ja zauważyłem że jest błąd? Im szybciej się poruszasz to zwiększa się twoja energia a nie masa

Avatar limak39

21 stycznia 2013, 14:19

@manfred004: Energia=masa ;)

Avatar shark2199

21 stycznia 2013, 15:16

@limak39: Energia = masa x prędkość światła^2, masz wzór na górze.

Avatar shark2199

21 stycznia 2013, 15:18

@manfred004: Nie ma błędu, przykład? Proszę: Start rakiety - pojazd rozpędza się i jednocześnie nabiera masy, dlatego silniki rakietowe są takie potężne.

Avatar
Konto usunięte

21 stycznia 2013, 13:52

Nic z tego nie zrozumiałem

Avatar
Aryman

11 stycznia 2013, 13:35

a czarna dziura to nie przyroda

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Sebula86
Dodane przez: Sebula86

Nie są aż takie pyszne

Co to takiego?

Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob

To będzie bolało

Dwa oblicza

Trochę to nie fair wobec pozostałych

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka