Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar xKielbasax

16 września 2018, 14:57

Bog zrobil ludzi zeby sie rozwijali i sami wynalezli medycyne

Avatar KappoleonBonaparte

21 maja 2017, 10:00

Chcę dowód na istnienie Boga. Poniżej nie chce innych rzeczy niż dowód. Żadnych kłótni ani tłumaczeń że nie ma dowodów dlatego to sie nazywa wiara.
Czysty dowód.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (20)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (20)
Avatar przemek1ni

12 czerwca 2017, 04:35

@opliko95: "Już w starożytności mówiono memento mori, ale po prostu z natury uważamy w sumie że jesteśmy takimi bohaterami naszej historii. Jaka jest to historia to oczywiście co innego, ale jeśli ktoś nie ma jakiejś depresji itp. to spodziewa się że będzie żył do jej końca. A końca nie widzimy, bo zawsze będą pojawiać się nowe wątki."
- Nie po to człowiek przez całe życie pracuje na utrzymanie swojej egzystencji, żeby pewnej pięknej soboty potrącił go pijany kierowca. Mówi się, że w są pewne tylko dwie rzeczy. Ale jednej z nich możemy odmówić. Mamy tak czy inaczej na tej słodkiej planetce tylko jedno życie. Fajnie by było, gdyby każdy mógł szczerze unieść kciuk w górę na łożu śmierci.

"Zauważyłeś że te gatunki wcale nie mają lepszych perspektyw na przeżycie od np. człowieka? Z tego co kojarzę niektóre gatunki Homarów nie mogą umrzeć ze starości (...)"
- ku*wa mać, prostackie raki przy odrobinie szczęścia mogą grać na nosie śmiertelnym ludziom przez setki lat. :p

"Zresztą tu chciałem zauważyć że jako ludzie zaczynamy żyć w rzeczywistości do której naprawdę nie jesteśmy dostosowani... Choćby siedzenie długimi okresami nam nie służy, a ostrzejsze zmysły, większy mózg (który kiedyś był nieopłacalny energetycznie) i masa innych usprawnień by się przydały"
- Usprawnienia w końcu przyjdą, to już tylko kwestia czasu. Mechaniczne ramiona, wytrzymałe żołądki i - co najważniejsze - tolerujące alkohol wątroby prędzej czy później pojawią się na rynku i mam nadzieję sobie na starość załatwić jakiś ciekawy wszczep, który pozwala otwierać piwo bez otwieracza.

Avatar przemek1ni

12 czerwca 2017, 04:36

@opliko95:
"Ale w sumie mam też trochę bardziej realistyczne rozważanie: co by się stało z religią gdybyśmy spotkali obcą cywilizację mającą inną religię, która także zakłada że oni są stworzeni na podobieństwo boga (I byli by oczywiście inni od nas)?
Ile osób by pozowało przy obecnych głównych religiach? Ile by przeszło na jakieś "dostosowane" do tego stanu rzeczy? Jak wiele by zostało ateistami?
Ja spodziewam się że po pewnym okresie chaosu, trochę osób by zostało ateistami, ale wciąż większość by wierzyła w to co wierzy, tyle że z drobnymi zmianami ("Bo Biblii nie należy interpretować dosłownie" :D [Tak, rozumiem świetnie tego powody i ma to sens, ale na pierwszy rzut oka to jakby ktoś po wypomnieniu mu błędu powiedział że to nieważne bo to co mówi należy interpretować inaczej]).
Choć i tak ciekawsze byłoby spotkanie obcych którzy mają podobną wiarę do nas i nie zakładają że są stworzeni na podobieństwo Boga, lub nawet że kiedyś spotkają jakieś dzieci Boga czy coś"
- Jeśli chodzi o Biblię, to w takim wypadku nie musiałbym zmieniać światopoglądu, nigdzie tam nie ma napisane, że kosmici nie istnieją, a w Starym Testamencie istot "pozaziemskich" jest całkiem sporo. nie żeby zaraz nazywać nowo poznanych ufoków aniołami (albo demonami), ale jeśli Kościół wysnuł z Nowego Testamentu papiestwo, to z pewnością uda mu się jakoś uzasadnić obecność innych istot inteligentnych we wszechświecie.
W tym scenariuszu najgorsze jest to, że nowo poznany gatunek może się okazać zradykalizowany i nie akceptować, że ich Bóg mógłby stworzyć inne od nich istoty inteligentne. W takim wypadku naszą ostatnią deską ratunku byłoby przyjęcie roli osiemnastowiecznego murzyna na koloniach.

A co by zrobili Ziemianie, gdyby to oni odkryli mniej zaawansowanych technologicznie obcych na ich planecie? Jak byśmy się z nimi w dzisiejszych warunkach obeszli?

Avatar Shadow_blade

19 maja 2017, 20:55

Bóg stworzył człowieka --> człowiek się rozwinął ----> zaczął studiować fizjologie człowieka ---> rozwój medycyny. Szach mat ateiści .

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (33)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (33)
Avatar M_ateo_1

10 czerwca 2017, 01:54

@opliko95: jest tego po połowie.

Avatar leznis

10 czerwca 2017, 11:19

@nimo2001: Prorocy, którym Bóg wydawał "rozkazy". nie musieli tego robić a jednak napisali... Drodzy ateiści proszę o zakończenie konfliktu / rozejm. Każdy chce dowieść swego a i tak do niczego to nie doprowadzi. A to co napisałem na początku to była tylko odpowiedź z mojej strony na wcześniejsze pytanie....

Avatar przemek1ni

8 czerwca 2017, 22:24

A co do dolnej części obrazka - zgadzam się z nim w zupełności

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 19 maja 2017, 19:04

Człowiek to dzieło Boga, człowiek kce znać swoje ciało, człowiek kce mieć umiejętność naprawiania swojego ciała. Ch*j to ma do ateizmu.

Że Jezus niby leczył światełm czy czymś tam, nie znaczy że modlitwa wyleczy ci raka.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (19)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (19)
Avatar
SiMmoNneRr

23 maja 2017, 17:08

@Aragok666: Aleś poważny, łohoho. Po prostu nie rozumiem twojej niechęci i wrogiego nastawienia do chrześcijańskiego rozumowania i Pisma.

Avatar Aragok666

23 maja 2017, 17:42

Przeczytałem całe Pismo i wiem co się w nim znajduję. To nie do końca tak, że czuję niechęć do Pisma. Po prostu denerwuję mnie fakt że większość chrześcijan jakich znam nigdy nie przeczytało swojej świętej księgi oraz sądzi że ich bóg muchy by nie skrzywdził i nigdy nie dyskryminował kobiet i dzieci, a gdy pokazuję im fragment pokazujący jakąś sprzeczność albo akt ludobójstwa lub dyskryminacji to jedyne co robią oprócz krzyczenia na mnie że nic nierozumem to gadają że stary testament się nie liczy. Baturaj starał się prowadzić ze mną rozmowę i w miarę możliwości odpowiadać na moje argumenty( za co bardzo dziękuję). Lecz większość osób jakie znam nawet nie próbuję.
Co do "chrześcijańskiego rozumowania" to nie podoba mi się to że jak chyba każda religia rozkazuję swoim wyznawcą z góry zakładać że wszystko co nie zgadza się z ich księgą jest kłamstwem i nie należy nawet sprawdzić czy to oni mogą się mylić. Ale jak już pisałem to jest chyba częścią każdej religii.
Gdybym przeczytał święte księgi innych religii to zapewne poczynania bogów w nich opisanych również by mi się nie spodobały, ale przeczytałem tylko jedną.
Jednak najbardziej mnie denerwuję to że nawet osoby znające Pismo patrząc na fragment opisujący akty tortur powodowane przez boga są wstanie nazwać go miłosiernym lecz rzadko kiedy nazwą go bogiem gniewu. To jest mi bardzo trudno zrozumieć.

Avatar marek20004

19 maja 2017, 18:29

tylko że nikt nie powiedział że nie wierzymy w medycyne ale ateiści nie wierzą w boga więc czemu mają obchodzić BOŻE narodzenie ? to tak jakby moja babcia obchodziła dzień ojca

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar opliko95

21 maja 2017, 10:32

@Masellko: Ja bym raczej zgadywał że to chrześcijanie chcieli aby te dni były wolne od pracy, a nie ateiści.
W końcu ateiści mogli by wybrać dowolną inną datę, a chrześcijanie chcieli by spotykać się z całą rodziną, a nie tylko tymi którzy nie muszą akurat pracować.

Avatar Masellko

21 maja 2017, 15:08

@opliko95: Też prawda

Avatar Baturaj

21 maja 2017, 13:27

Jedno wielkie osik a nie dowód. Komentarze poniżej skutecznie to logicznie udowadniają. Nie radzę ateistom takim jak pan Darcus (hejka :D) wrzucać takich obrazków, kiedy nie do końca rozumie się prawdy wiary chrześcijańskiej, albo się ich nie zna. Należałoby się wypowiadać na temat, na jakim się zna. Ale jak to powiedział pewien znany noblista "Gdyby ludzie wypowiadali się tylko na te tematy, które rozumieją, świat byłby bardzo cichym miejscem".
Wiara nie wyklucza nauki, ona ją uzupełnia w miejscach dla niej niedostępnych.

Avatar BruceWayne

19 maja 2017, 20:21

A co ma piernik do wiatraka? Święta pewnie chodzi o Boże Narodzenie są świętem chrześcijańskim więc to tak jakby żydzi albo muzułmanie je obchodzili, nie ma to sensu zwłaszcza, że wiadomo jakie wydarzenie w tym dniu jest świętowane a podobno ateiści w Niego nie wierzą. Medycyna nie może być porównywana do wiary bo to tak samo jakby każdy wierzący nie mógł używać internetu.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar pan_hejter

21 maja 2017, 09:21

@lorax12: Mówimy o stopowaniu medycyny. Fakt że robili leki nie zmienia faktu, że ograniczając ich odkrywanie opóźnili jej rozwój. Samym przykładem jest dżuma i genialne oświadczenie "To wina żydów!"

Avatar Baturaj

21 maja 2017, 13:12

@pan_hejter: Zakonnicy robiący leki i uczący w szkołach nie zabijali, robili to wyżsi duchowni, którzy nie potrafili zrozumieć nauki Chrystusa, żeby nikogo na siłę nie przekonywać. Tak w ogóle to w ciągu wieków zabijało dla swojej racji wiele innych narodów, rządów itd..

Avatar Angel_Kubixarius

20 maja 2017, 15:40

*ateizm =/= nauka
ateizm= brak wiary
wiara =/= zakaz nauki
wiara = brak ateizmu

#GównoPrawdaANieRiposta

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar Angel_Kubixarius

21 maja 2017, 12:31

@matix044: zasadniczo są naukowe d9wody udowadniające, że Ziemia na ten przykład powstała ileśtam miliardów lat temu, co za tym idzie minimalnie 'nasz świat' nie istniał zawsze.

Avatar Baturaj

21 maja 2017, 13:00

@pan_hejter: Wierzymy, że Bóg był tak jakby od zawsze, bo to On stworzył czas. Tak, wiem, że nie da się tego wyobrazić, bo to my żyjemy w czwartym wymiarze, a istota żyjąca w 4 wymiarze nie potrafi sobie wyobrazić następnego wymiaru, albo pozawymiarowości czy czegośtam.
Ale pytanie "co było przed początkiem wszechświata" jest w zasadzie bezsensowne, bo wtedy jeszcze czasu nie było (przynajmniej tak zakładają naukowcy), bo powstał podczas tzw. Wielkiego Wybuchu. Więc słowa w rodzaju "przed" i "po" nie za bardzo mogą odnieść się do sytuacji, w której czas nie istniał.

Avatar nimo2001

21 maja 2017, 09:25

Święta to dni wolne od pracy, nie dlatego że Jezus urodził się, umarł, czy Wniebowstąpił...
Święta to dni wolne bo tak ustanowił rząd...

Avatar Angel_Kubixarius

21 maja 2017, 12:56

@nimo2001: gdyby polska nie była krajem katolickim, to nie obchodzono by tych świąt więc nie ustanowiono by ich jako dni wolne od pracy -> dla państwa lepiej dla ludzi gorzej -> a i tak ateiści będą obrzucać nas gównem mimo iź dzięki nam mają te pieprzone dni wolne.

Avatar Ceejtun

21 maja 2017, 11:47

co to robi na głównej?

Avatar Nyanfetamina

19 maja 2017, 18:49

Nigdy więcej takich obrazków na jeja, to podmiot czystej kłótni

Avatar monho25

Edytowano - 21 maja 2017, 11:44

@Nyanfetamina: Ale przecież kontrowersyjne tematy są najlepsze!

Avatar
Konto usunięte

19 maja 2017, 18:14

A katolicy nie powinni dostawać prezentów. Jezus nie był materialistą

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar lorax12

19 maja 2017, 19:23

Avatar enemixpolska

21 maja 2017, 11:42

rozdawanie prezentów w Boże Narodzenie upamiętnienia trzech króli którzy po narodzinach Chrystusa dali mu w prezencie złoto, kadzidło i mirrę

Avatar Matexustrix

21 maja 2017, 11:18

3.67 i główna

Avatar
Konto usunięte

21 maja 2017, 11:16

Oczywiście że by mógł.
Gdyby nie o że prawie wszystkie sklepy są pozamykane.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Dobry starszy brat

Ciekawe, czym zapłaci

Taka ciekawostka

Nie wiem, nie sądziłem, że zajdziesz tak daleko

Zło

Rób to!

Najgorzej, kiedy nie zapamiętasz tytułu

Ekspert

Poliglota

Które logo najlepsze?

Pszczoły, co o nich sądzicie?

Trafne spostrzeżenie

Ciekawa historia.

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka