Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Bright32

23 stycznia, 20:19

Gratulacje jesteś w ciąży

Avatar Sygryda

25 stycznia, 20:02

@Bright32: "ale ja jestem facetem"

Avatar lordbaysel

25 stycznia, 20:03

@Sygryda: Przykro mi, rak jądra

Avatar Kawento

29 stycznia, 10:00

@lordbaysel: Ale jak skoro byłem u weterynarza?

Avatar Hiholatek

26 stycznia, 17:00

Akurat w przypadku testu po prawej, prawdopodobnie test został źle wykonany bo widać dwie kreski, co prawda jedna jest mniej wyraźna, ale wciąż widać ją na tyle by uznać ten test za źle wykonany.

Avatar Dark_Dante

25 stycznia, 20:24

Już dawno temu wyszło na jaw, że skuteczność testów to jakieś 55% przy osobie zdrowej, i chyba ze 20%, gdy ma się zwykłą grypę. To cholernie wielka ilość wyników fałszywie pozytywnych, szczególnie jak media całego świata z wielką aferą podają codziennie kolejne wyniki liczone w setkach tysięcy.

Istnieje jeden test mający niemalże 100% wiarygodności, to zwykła mikrobiologia obecna w każdym szpitalu. Pobiera się próbkę i przez tydzień namnaża mikroby. Jeśli po prostu tym czasie na szalce będzie SARS-Cov-2, to jesteśmy w domu. Ale że się wszyscy uparli na wymazy, które mało co w mózg ci nie wlezą, to cóż...

Avatar Marequel

Edytowano - 25 stycznia, 21:39

@Dark_Dante: Ale nikt tego nie krył nigdy xd.
Testy mają to do siebie że skuteczności nie da się określić w jednej liczbie, i mówię to o każdym teście na obecność czegokolwiek w czymkolwiek nie tylko o testach covidowych. Masz szansę na wynik fałszywie pozytywny czytaj jesteś zdrowy i pokazuje ci że chorujesz, i fałszywie negatywny, czytaj jesteś chory ale pokazuje że jesteś zdrowy.
To na ile i których można sobie pozwolić zalezy od wielu czynników np tego jak choroba jest powszechna, jak poważna, i jak agresywnego leczenia wymaga. Np rozpowszechniona choroba na którą nasz jakieś 80% szans na to że przechorujesz bezobiawowo, ale zalecana jest izolacja, może sobie pozwolić na test ze sporą ilością fałszywie pozytywnych wyników, bo człowiek jak posiedzi tydzień w domu bez potrzeby nie umrze od tego.
Ale dla choroby występującej raz na milion, ale której jedynym leczeniem wycięcie wątroby w trybie natychmiastowym, test na 1% wyników fałszywie pozytywnych to byłaby katastrofa. Z fałszywie negatywnymi podobnie. Choroba śmiertelna która może zabić bez ostrzerzenia, ale leczenie jest mało ryzykowne, ...j, nawet i niech ma te 30% fałszywie pozytywnych, ale fałszywie negatywne na poziomie 5% to już realne zagrożenie.
No i słuchaj jest powód dla którego stosuje się testy antygenowe zamiast testu na koloniach rosnących tydzień. ANTYGENY NIE ROSNĄ TYDZIEŃ. Test który się pomyli i zamknie kogoś w domu bez potrzeby, jest dużo lepszy niż test którego przyjdą wyniki jak już jak pacjent będzie leżał pod respiratorem.
I tak bdw z góry odpowiadam że nie, nawet gdyby taki test z pudełka od razu gotowy do użytku i dający wynik sam z siebie, i test na szalkach trwały by tyle samo, to i tak test długopisem do nosa byłby dużo lepszy przy 40k zakarzeń dziennie, bo jakby to powiedzieć. Czekanie na dupie wymaga mniej wyedukowanego i zaopatrzonego personelu niż jest wymagany do zabezpieczenia wymazu na płytce, zabezpieczenia kolonii, inkubowania jej (przypominam że inkubator to nie jest pocket dimension, ilośc szalek/płytek/probówek jakie się tam zmieszczą nie idzie w tysiace), a następnie wyizolowania tego miligrama akurat tego białka które jest potrzebne, nie rozwalając przy tym wirówki która kosztuje więcej niż zawartośc przeciętnego parkingu pod biedronką

Avatar gacek398

26 stycznia, 11:42

@Dark_Dante: covid to wirus. Nie da się go hodować jak bakterię. A testem który jest tak skuteczny to test PCR wykrywający obecność materiału genetycznego wirusa. Przy czym nie musi się to równać chorobie. Dlatego należy zawsze porównywać wynik testu ze stanem klinicznym pacjenta.

Avatar Marequel

26 stycznia, 12:08

@gacek398: to też xd. Ale są żywe pożywki które mogą namnażać wirusy więc idzie to zrobić w ten sposób jak ktoś się uprze

Avatar LastCloneTrooper

23 stycznia, 21:34

Wirus Schrödingera

Avatar
Konto usunięte

26 stycznia, 11:36

@LastCloneTrooper: COVID-19 to nie wirus tylko jednostka chorobowa. Wirus to SARS-CoV-2.

Avatar warmar

24 stycznia, 00:19

W moim mieście baba zrobiła 10 testów na covid i wyszło jej 6 negatywnych i 4 pozytywne

Avatar Krzycho112

24 stycznia, 00:45

@warmar: no to jest 40% szans że faktycznie jest chora

Avatar warmar

24 stycznia, 00:49

@Krzycho112: A 60% że nie. WoW matematyka

Avatar Myszkapl

25 stycznia, 20:21

@warmar: Te testy czasem wykrywają inne wirusy, np przeziębienia lub grypy

Avatar warmar

25 stycznia, 22:28

@Myszkapl: Warto wiedzieć, Dzięki.

Avatar
Konto usunięte

26 stycznia, 11:35

@warmar: Każdy test ma jakiś procent wyników fałszywie ujemnych. Dlatego kiedyś każdy test ujemny musiał być powtórzony by uznać go za wiarygodny. Z przyczyn technicznych zrezygnowano z potwierdzania negatywnych wyników.

Avatar
Konto usunięte

26 stycznia, 11:25

To logiczne. Jeden test wykrywa zachorowanie (czyli przeciwciała), a drugi zakażenie czyli fragmenty kodu RNA wirusa. Mam nadzieję, że pomogłem.

Avatar FeliksDzierzynski

25 stycznia, 22:40

Ale na ...j wy kupujecie te ...jowe testy z biedronki czy jakiśtam innych supermarketów, jeżeli test z NFZ-tu jest za darmo, i jest efektywny i wiarygodny w przeciwieństwie do tamtego syfu?

Avatar FluttershyIsNOTaDoormat

25 stycznia, 20:27

O widzę, że ktoś oglądał Ludwiczka u Fuziona

Avatar astrofizyk

25 stycznia, 20:02

Idź zapytaj się księdza.

Avatar LobodPL

24 stycznia, 09:44

I cyk na PCR'a.

Avatar rozwalgo

23 stycznia, 20:36

A ty co powiesz

Avatar SilverFish

Edytowano - 23 stycznia, 20:36

@rozwalgo: Ja powiem że jeden rabin powie tak, a inny powie nie

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar SilverFish
Dodane przez: SilverFish

Sithowie

Zabójcze misie

Witajcie!

W jakim kontekście to jajo panie psorze?

Na pewno nie

Niesamowita forteca

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka